Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego i Stowarzyszenie Historyków Sztuki zapraszają na konferencję Fara w mieście od średniowiecza do współczesności. Społeczność, duchowość, architektura, wystrój, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2018 r.


Szanowni Państwo, Na platformie e-learningowej BUWr znajduje się prosty kurs przeznaczony dla początkujących użytkowników Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Zachęcamy do lektury na: http://elearning.bu.uni.wroc.pl/course/view.php?id=35.


Od czwartku do soboty (20.09.-22.09.2018) we Wrocławiu odbywa się VI Kongres Mediewistów Polskich. W jego ramach w trzech spośród ponad 20 sekcji będzie poruszana tematyka historii sztuki (sekcja nr 3, 19, 22). Ponadto historii sztuki poświęcony będzie jeden z wykładów plenarnych w sobotę (aula Wydziału Prawa i Administracji). Ich obrady toczyć się będą w Instytucie Historii Sztuki w sali 306 i 309. Program całości można zobaczyć na stronie Kongresu: http://www.vikmp.pl/ W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam Romuald Kaczmarek


Instytut Kulturoznawstwa zaprasza na Konferencję Naukową "Tygiel kulturowy"


Koło Naukowe Doktorantów przy Studiach Nauk o Kulturze Uniwersytetu Wrocławskiego (w likwidacji) wraz z Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UWr wspólnie zapraszają na dwudniowe przedsięwzięcie w dniach 10-11 V 2018 r. we Wrocławiu. Pierwszy dzień wydarzenia będzie dniem zlotu, a dokładniej VI Zlotu Młodych Badaczy Kultury, któremu towarzyszyć będzie hasło ZAGROŻENIE. Natomiast drugi dzień będzie dniem odlotu, czyli kolejną edycją studenckiej konferencji „Odlot. Nowe tematy historii sztuki”, poświęconej tym razem hasłu KOMFORT.


Zapraszamy na kolokwium naukowe Pracowni Badań nad Urbanistyką i Architekturą Nowoczesną Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbędzie się w dniu 3 marca (sobota) 2018, w godz. 11.00-15.00, przy ul. ul. Szewskiej 36, w sali 309 (III p).


Instytut Historii Sztuki UWr i Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają na prezentację książki pt. "Malarstwo barokowe na Śląsku" pod red. Andrzeja Kozieła. Prezentacja będzie miała miejsce w środę 31 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu przy pl. Powstańców Warszawy 5 w sali 116.


Uprzejmie informujemy, że trwa przebudowa strony internetowej Instytutu Historii Sztuki. Prowadzone w serwisie prace będą realizowane w najbliższych tygodniach. W tym czasie część treści może być okresowo niedostępna. Za utrudnienia gorąco przepraszamy i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli przyjemność zaprezentować nowy, kompletny serwis Instytutu.


Dokument 

W związku wyborami przedstawicieli pracowników w grupie pozostałych nauczycieli akademickich do Rady Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr (wybory uzupełniające na kadencję 2016-2020), Dziekan Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych ogłasza godziny dziekańskie w dniu 25 kwietnia od godziny 13.30 do godziny 16.30 dla pracowników naukowo-dydaktycznych (doktorów i magistrów).


01.06.2018

Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał kategorię naukową A.


Pracownia Badań nad Światem Przeżywanym zaprasza na konferencję „Świat przeżywany a wartości”, która odbędzie się w dniach 15-17.06.2018 r. w Międzynarodowym Laboratorium Kultury „In situ” w Sokołowsku