Aktualności

Zaproszenie do zgłaszania propozycji referatów na sympozjum Sekcji Antropologii Społecznej PTS

Od roku akademickiego 2024/2025

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UWr zaprasza na drugą część panelu dotyczącego relacji palestyńsko-izraelskich

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej

07.05.2024

Wellbeing z Akademickim Biurem Karier

Zapraszamy na spotkanie online United in Europe: Ukraine, Poland, Czech Republic w czwartek 9 maja

Wyżej się nie dało. Archeologia, architektura i antropologia Zamku Rogowiec

Termin składania dokumentów: 25.04.2024 r.

Piątek 1 marca 13.30, Szewska 36, sala 208, forma hybrydowa – transmisja na żywo na Facebooku IEiAK

W semestrze letnim Akademickie Biuro Karier zaprasza do udziału w dwóch przedmiotach ponadprogramowych

The International Union of Anthropological and Ethnological Sciences (IUAES) is the largest global network of anthropologists, boasting members from over 50 countries.

Zapraszamy do lektury książki Michała Mokrzana (Oxford-New York: Berghahn Books, 2024)

Trwa nabór w konkursie Grantów „Młody Badacz 2023-2025” w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza!

21 listopada (wtorek) w godz. 10:00-15:00

7-9 listopada 2023, Oratorium Marianum przy Pl. Uniwersyteckim 1

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 16 czerwca 2023 roku, w wieku 80 lat, zmarł doc. PhDr. František Vrhel, CSc.

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej zaprasza na kolejne seminarium naukowe z cyklu "Spotkania na Szewskiej" - Ulicznice i zdrajczynie. Nieposłuszeństwa i aktywizm w przestrzeni (post-)jugosłowiańskiej

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych [English version available]

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej zaprasza na drugie z cyklu seminariów naukowych „Spotkania na Szewskiej” - Naruszając tabu – refleksje z badań terenowych na Podlasiu i Mazowszu

Rusza XII edycja programu mentoringowego UWr

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie "Jesteśmy Uniwersytetem". Jednym z Uczestników panelu nr 2 "Jak Uniwersytet Wrocławski może przygotować się do wyzwań umiędzynarodowienia?" będzie prof. Jarosław Syrnyk.

Robert Hariman, Shauna LaTosky, Michał Mokrzan, Jamin Pelkey, Ivo Strecker publikują w Oxford Research Encyclopedia of Anthropology

Zaproszenie na warsztaty dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą

W dniach 3-7 października br. w Erasmus University Rotterdam (Rotterdam School of Management) odbył się kurs Leaders in University Management, zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dzięki funduszom europejskim (program Wiedza Edukacja Rozwój). W kursie wzięło udział 15 osób z uczelni polskich, w tym m.in. prof. Jarosław Syrnyk z naszej Katedry.

Zgłoszenia można przesyłać od 22 czerwca do 30 września 2022 roku. „Kultura Współczesna” jest pismem naukowym z prawie trzydziestoletnią tradycją, które otrzymało 70 pkt na liście czasopism naukowych.

Narodowy Uniwersytet im. Iwana Ohijenki w Kamieńcu Podolskim

Zachęcamy do lektury monografii pod redakcją Katarzyny Majbrody, Wrocław 2021.

Zapraszamy do odsłuchania audycji Pełnej Kultury w Radiu Luz pt.: Rzeczy, materia, planeta w perspektywie antropologicznej. O potrzebie odpowiedzialności ekologicznej i myślenia w kategoriach dewzrostu.

24.01.2022

Zachęcamy do lektury materiałów informacyjnych dotyczących stosowania sprawiedliwości naprawczej w przypadkach przestępstw z nienawiści wobec osób LGBT.

Zachęcamy do lektury artykułu Celiny Strzeleckiej, który ukazał się w "Time & Society"

Uroczystość wręczenia nagród Autorom i Autorkom książek zgłoszonych na Konkurs

Informujemy, że w ramach współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" / ЛАПіТ "Кычера" zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki, którzy zaangażują się w organizację XXV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat Pod Kyczerą".

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego stosowanie sprawiedliwości naprawczej w przypadkach przestępstw z nienawiści wobec osób LGBT

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UWr, we współpracy z EASA Network for the Anthropology of Gender and Sexuality, sekcją European Association of Social Anthropologists, zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Anthropology of Reproductive Governance & Justice”.

Wykład prof. Jarosława Syrnyka

10.11.2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących możliwości wyjazdu na studia zagraniczne w roku akademickim 2022/23 oraz praktyki w ramach programu Erasmus

Z radością ogłaszamy, że laureatem Nagrody został dr Michał Mokrzan za książkę pt. Klasa, kapitał i coaching w dobie późnego kapitalizmu. Perswazja neoliberalnego urządzania

Jesteś absolwentką lub absolwentem studiów licencjackich i zastanawiasz się nad wyborem studiów II stopnia? Nie wystarczają ci gotowe wzorce i sztywne ramy patrzenia na świat? Kierunkiem, który na pewno Cię zainteresuje jest etnologia i antropologia kulturowa!

18.05.2021

Zapraszamy na cykl spotkań towarzyszących wystawie pt. Kod Ceramiki

W dniu 25 lutego 2021 r. w ramach realizacji zadań związanych ze współpracą Wydziału z interesariuszami zewnętrznymi doszło do spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Dom Kołodzieja ze Zgorzelca

Rhetoric and Social Relations. Dialectics of Bonding and Contestation

Zapraszamy do lektury

Polecamy książkę dr. Grzegorza Dąbrowskiego

W ostatnim numerze Przeglądu Uniwersyteckiego na rok 2020 znalazł się tekst dr. Michała Mokrzana na temat jego książki "Klasa, kapitał i coaching w dobie późnego kapitalizmu. Perswazja neoliberalnego urządzania"

Zapraszamy do udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 25 listopada o godzinie 18:30.

dr. hab. prof. UWr Grzegorza Pełczyńskiego